• II SZKOLNE TARGI EDUKACYJNE

• II Szkolne Targi Edukacyjne

Ktoś kiedyś powiedział: „ Znajdź sobie pracę, którą pokochasz, a nie będziesz musiał pracować.” Takie motto przeświecało zorganizowanym dnia 25 kwietnia 2024 r. w naszej szkole II Szkolnym Targom Edukacyjnym. Miały one na celu pomoc uczniom klas 8 w podjęciu decyzji: jaką wybrać szkołę, jaki zawód wykonywać w przyszłości?

Na Targach zaszczycili swoją obecnością:

- Pani Julita Tarnogórska – Burak -  Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trawnikach;

- Pan Arkadiusz Kołacz - skarbnik Gminy Trawniki;

- Pan Tomasz Król  - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku;

- Pani Aneta Jagieła - vice Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku;

- Pan Piotr Krzesiński Naczelnik Wydziału Badań i Analiz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Nauczyciele i uczniowie szkół:

z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Świdniku

z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Baczyńskiego w Świdniku

z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku

z Zespołu Szkół nr 1 im. Cypriana Kamila Norwida w Świdniku

z Zespołu Szkół w Piaskach

z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

z Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie

z Państwowej Szkoły Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopuszyńskiego w Lublinie

z Lubelskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego   w Lublinie

z VIII Liceum Ogólnokształcącego  im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie

z Zespołu Szkół w Siedliszczu                                                                                                                                    z Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego   im. gen. Franciszka   Kleeberga w Lublinie

Jak również uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych w Fajsławicach i w Siostrzytowie.

Uczniowie klas ósmych mogli wysłuchać ciekawej prelekcji Pana Piotra Krzesińskiego, który zapoznał uczniów z sytuacją na rynku pracy, z zawodami deficytowymi i nadwyżkowymi w naszym województwie i powiecie oraz poznać ofertę edukacyjną przybyłych na Targi szkół. Dzięki tym informacjom uczniowie z większą świadomością będą mogli dokonać wyboru swojej przyszłej drogi zawodowej – czego im serdecznie życzymy.

Bardzo dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy za rok!

• NAJŁADNIEJSZA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI

• WYNIKI KONKRSU NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

Konkurs prowadzony był w ramach Międzynarodowego Dnia Książki i Praw autorskich. Do biblioteki wpłynęło bardzo dużo prac. Szczególną aktywność wykazali uczniowie klas I-III. Wszystkie prace były ciekawe i wykonane różnymi technikami. Wybór najciekawszych był niezwykle trudny. Wszystkie zakładki są wyeksponowane na tablicy w holu szkoły. Jurorzy zdecydowali o przyznaniu nagród i wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych.

Jagoda Krajosz kl. Ib

Kalina Jędrzejak kl. VIb

Emilia Jarosz Vb

• ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

• 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Do naszej szkoły została zaproszona pani Agnieszka Tyszka Agnieszka Tyszka. Pisarka spotkała się z uczniami i stworzyła niezwykłą atmosferę dla dialogu z młodymi czytelnikami.

Dziękujemy za spotkanie!

• "WESOŁE NUTKI"

• Nasze uczennice zostały finalistkami VI Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki "Wesołe Nutki" Łuków 2024:

Antonina Brzyska,

Aurelia Wachowska,

Diana Wypych.

Serdecznie gratulujemy!

• KONKURS FOTOGRAFICZNY

•  EKO Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najładniejsze zdjęcie z leśnym krajobrazem.

Zachęcamy uczniów klas I - VIII do spaceru po lesie i wykonania fotografii, których głównym elementem będzie las (np. krajobraz leśny, życie w lesie, ciekawe ujęcie leśnej fauny lub flory).

Każdy uczeń może przesłać maksymalnie 2 zdjęcia
            na adres: oleszek.jagoda@gmail.com,
            w tytule wiadomości wpisując „Znajdź czas na las”.
            W nazwie pliku ze zdjęciem powinna znaleźć się informacja:
            imię i nazwisko oraz klasa.
            Konkurs trwa do 19 maja 2024 roku.

W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace autorskie,
            czyli wykonane przez uczestników konkursu, dotąd niepublikowane w Internecie, w książkach, itp.

Zalecamy robienie zdjęć aparatem fotograficznym. Zdjęcia złej jakości nie będą oceniane.

Na autorów najciekawszych zdjęć czekają nagrody.

Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy niezapomnianego relaksu w lesie.

EKO Samorząd Uczniowski

• "Miłość wszystko zwycięży"- 2024r.

• W wielkanocny czas zadumy i oczekiwania na radosne Alleluja wprowadzili nas uczniowie klasy 5b i 4a, którzy wraz z Paniami Agnieszką Gziut, Agnieszką Szmidt, Małgorzatą Dejnek oraz Panami Jerzym Kociubowskim i Tomaszem Burakiem przygotowali montaż słowno- muzyczny „Miłość wszystko zwycięży”. W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Trawniki Damian Daniel Baj, Proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Trawnikach Ks. Kanonik Mirosław Kuźma, którzy społeczności szkolnej złożyli życzenia.