• Zapal Światło Wolności

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

W związku z 41. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w akcji społecznej Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności. 13 grudnia, zapalając w oknie świecę, wyrażamy solidarność z ofiarami stanu wojennego. Można również zapalić wirtualną świecę na                                                                       stronie https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/

Kampania społeczna Zapal Światło Wolności nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców wolnego świata.W grudniu 1981 roku w Trawnikach, obok Zakładów Przemysłu Dziewiarskiego Trawena stały posterunki wojskowe, dymiły koksowniki przy których ogrzewali się żołnierze, a robotnicy idący do pracy nie byli pewni jutra, święta były smutne i pełne obaw, wielu Polaków internowano.Pamiętajmy o tych ludziach i najnowszej historii naszej Ojczyzny.

• WARSZTATY PIERNIKOWE

• 12 grudnia klasa VIII b udała się na iście zimowy spacer, by uczestniczyć w warsztatach pieczenia pierniczków w Cukierni “Sikoreczka”. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega zawód cukiernika, z ochotą wycinali i dekorowali pierniczki. Bardzo dziękujemy Pani Ilonie Sikorskiej oraz wszystkim Paniom za wspaniałą zabawę! Wyszły nam pyszne pierniczki !

• Mikołajki

• Święty Mikołaj 6 grudnia jest bardzo zajęty, więc do naszej szkoły wysłał w zastępstwie dwie urocze Mikołajki, które obdarowały uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły słodkim upominkiem. Mikołaj wiedział, co dobre, bo krówki to nasze ulubione cukierki   Wszyscy byli dziś w mikołajkowym nastroju, zaczerwieniło się od czapek i świątecznych opasek!

• INNOWACYJNE ZAJĘCIA

• W naszej szkole realizowane są innowacyjne zajęcia, a to dzięki współpracy, jaką szkoła podjęła z Uniwersytetem Marii Skłodowskiej - Curie  w Lublinie. Uczelnia wypożycza naszej szkole zasoby – pomoce dydaktyczne do zajęć.

Na zajęciach biologicznych uczniowie pracowali z cyfrowym mikroskopem z wyświetlaczem LCD. Mikroskop posiada akumulator litowo – jonowy, co daje dużą mobilność. To urządzenie można podłączyć do komputera. Umożliwia ono analizowanie niewielkich obiektów w wysokiej rozdzielczości na wyświetlaczu.

Chcielibyśmy, aby nasza pracownia biologiczna w swoim wyposażeniu posiadała takie mikroskopy. Praca z tym sprzętem to prawdziwa frajda.

• Wycieczka do Lublina

• 25 listopada klasy 8a, 8b i 8c oraz 6b wybrały się na wycieczkę do Lublina. Najpierw uczniowie wzięli udział w lekcjach muzealnych w Muzeum Narodowym w Lublinie. Klasa 6 i 8a poznawały eksponaty muzeum, natomiast uczniowie 8b i 8c odkrywali “Magię starożytnego Egiptu”. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Uczniowie poznali jego zabudowę oraz wysłuchali lubelskich legend, które opowiedziała pani Irena Połeć. Ciekawą atrakcją wyjazdu była gra w kręgle, która bardzo się uczniom spodobała.