• ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

• 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Do naszej szkoły została zaproszona pani Agnieszka Tyszka Agnieszka Tyszka. Pisarka spotkała się z uczniami i stworzyła niezwykłą atmosferę dla dialogu z młodymi czytelnikami.

Dziękujemy za spotkanie!

• "WESOŁE NUTKI"

• Nasze uczennice zostały finalistkami VI Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki "Wesołe Nutki" Łuków 2024:

Antonina Brzyska,

Aurelia Wachowska,

Diana Wypych.

Serdecznie gratulujemy!

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

• „Matka Ziemia to żywy organizm,  kochaj go i szanuj”.

„Świętujmy Dzień Ziemi odkładając telefon i patrząc na Ziemię.”

Ziemia to nasza planeta , żyją na niej ludzie, rośliny i zwierzęta. Niestety to właśnie my, ludzie coraz bardziej zagrażamy przyrodzie.

Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Ta data przypomina nam o tym, jak ważne jest promowanie postaw ekologicznych i ochrona środowiska.

Dlatego zadaniem ludzi młodych jest ratowanie ZIEMI i zachowanie jej w takim stanie dla następnych pokoleń. Dzień Ziemi jest w tym roku obchodzony pod hasłem: „Zainwestuj w naszą planetę”.

Hasło to przypomina, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę oraz, że zwykłe codzienne czynności mogą przeciwdziałać zmianom klimatu.

Działania, które podjęte zostały w naszej szkole w związku z obchodami Dnia Ziemi:

- klasy VI a, VI b, VII a i uczniowie należący do SU wzięli udział w sadzeniu lasu i spotkaniu z leśnikiem, który uzmysłowił uczniom, jak ważny jest ekosystem leśny dla człowieka,

- Happening, który odbył się 22.04. 2024r. Wzięła w nim udział cała społeczność uczniowska, jego celem było promowanie postaw ekologicznych w środowisku lokalnym,

- zakupienie krzewów ozdobnych przez Radę Rodziców do „Leśnego zakątka”, który ma powstać w ramach działań Eko – Samorządu.

Szczególne podziękowania kierujemy do OSP w Trawnikach za zabezpieczenie trasy przemarszu i zapewnienie bezpieczeństwa uczniom naszej szkoły.

• KONKURS FOTOGRAFICZNY

•  EKO Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na najładniejsze zdjęcie z leśnym krajobrazem.

Zachęcamy uczniów klas I - VIII do spaceru po lesie i wykonania fotografii, których głównym elementem będzie las (np. krajobraz leśny, życie w lesie, ciekawe ujęcie leśnej fauny lub flory).

Każdy uczeń może przesłać maksymalnie 2 zdjęcia
            na adres: oleszek.jagoda@gmail.com,
            w tytule wiadomości wpisując „Znajdź czas na las”.
            W nazwie pliku ze zdjęciem powinna znaleźć się informacja:
            imię i nazwisko oraz klasa.
            Konkurs trwa do 19 maja 2024 roku.

W konkursie mogą wziąć udział jedynie prace autorskie,
            czyli wykonane przez uczestników konkursu, dotąd niepublikowane w Internecie, w książkach, itp.

Zalecamy robienie zdjęć aparatem fotograficznym. Zdjęcia złej jakości nie będą oceniane.

Na autorów najciekawszych zdjęć czekają nagrody.

Zachęcamy do udziału w konkursie i życzymy niezapomnianego relaksu w lesie.

EKO Samorząd Uczniowski

• "Miłość wszystko zwycięży"- 2024r.

• W wielkanocny czas zadumy i oczekiwania na radosne Alleluja wprowadzili nas uczniowie klasy 5b i 4a, którzy wraz z Paniami Agnieszką Gziut, Agnieszką Szmidt, Małgorzatą Dejnek oraz Panami Jerzym Kociubowskim i Tomaszem Burakiem przygotowali montaż słowno- muzyczny „Miłość wszystko zwycięży”. W uroczystości udział wzięli Wójt Gminy Trawniki Damian Daniel Baj, Proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Trawnikach Ks. Kanonik Mirosław Kuźma, którzy społeczności szkolnej złożyli życzenia.

• SZKOŁA NASZYM PASZPORTEM NA PRZYSZŁOŚĆ...

• „Szkoła jest naszym paszportem na przyszłość, ponieważ jutro należy do tych, którzy przygotowują się do stawienia temu czoła.”

Wybór dalszej drogi kształcenia jest wyzwaniem dla młodego człowieka, zgodnie z powyższym cytatem jest paszportem na przyszłość. Aby ułatwić trudne decyzje, 21 marca 2024 r. uczniowie klas VIII wzięli udział w Targach Edukacyjnych w Lublinie, podczas których mieli możliwość poznać ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych, porozmawiać z uczniami, nauczycielami. Dzięki temu pozyskać dodatkowe informacje, które miejmy nadzieję, ułatwią im podjęcie tak trudnej decyzji, jaką jest wybór szkoły, a jednocześnie zawodu.

Tego dnia, dzięki życzliwości Pani dr Dagmary Kociuby i Pani mgr Izabeli Ejter, gościliśmy również na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Studenci Pani Doktor przygotowali dla uczniów ciekawe zajęcia – zagospodarowywanie przestrzeni miejskiej na przykładzie terenu przy dawnym Dworcu PKS w Lublinie. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i stworzyli ciekawe projekty. Bardzo dziękujemy! Mamy nadzieję, że ta wizyta na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS zapoczątkuje kolejne spotkania i współpracę.

• KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WARSZAWSKIM

• Piotr Sągała z klasy 6 "a" zdobył III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Warszawskim, który odbył się 20 marca 2024 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Świdniku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!