• Zawód z pasją

• W piątek 24 lutego 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie online w ramach spotkań z ludźmi wykonujących „zawód z pasją”. Było to spotkanie z panem dr. Albinem Czublą z-cą Dyrektora Zakładu Czasu i Długości, Laboratorium Czasu i Częstotliwości Głównego Urzędu Miar w Warszawie.

Pan Albin przybliżył nam specyfikę zawodu metrologa, jak również opowiedział nam o miejscu, w którym pracuje – gdzie jest odtwarzany najdokładniejszy czas w Polsce, gdzie  wyznacza się czas urzędowy, gdzie są zegary atomowe, gdzie mierzy się najdokładniej czas jak tylko można go zmierzyć.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ciekawe i przystępne przybliżenie zagadnienia oraz za poświęcony czas.

• ZAWÓD Z PASJĄ

• W ramach spotkań z ludźmi wykonującymi „zawód z pasją”. Dnia 20 lutego 2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie online z panem Rafałem Miklerem, który jest ratownikiem Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego i Międzynarodowym Przewodnikiem Wysokogórskim IVBV/UIAGM/IFMGA.

Pan Rafał zapoznał nas z genezą powstania TOPR-u, specyfiką pracy ratownika, jak również z zasadami bezpieczeństwa w górach.

Serdecznie dziękujemy Panu Rafałowi za poświęcony czas i ciekawy przekaz.

• Debata oksfordzka

• W związku z dylematami dotyczącymi wyboru szkoły ponadpodstawowej  i zawodu przez uczniów klas VIII. Dnia 17 lutego 2023 r. odbyła się w naszej szkole debata oksfordzka na temat: „ Liceum, technikum czy szkoła branżowa? Debata miała na celu pomoc w wyborze własnej ścieżki zawodowej i rozwoju kompetencji społecznych wśród uczniów.

Uczniowie stoczyli „słowny bój” na temat, który typ szkoły jest lepszym wyborem i daje większe możliwości na współczesnym rynku pracy. Dzięki przedstawionym argumentom, uczniowie zgromadzeni na spotkaniu mogli zweryfikować swój pogląd na temat różnych typów szkół i zbudować swój własny.

• Podziękowanie

• BohaterON - włącz historię! Ogólnopolska kampania o tematyce historycznej za rok 2022 została zakończona. Projekt ten miał na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku, miał na celu również wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość spoleczną młodego pokolenia.

Uczniowieszkoły wirtualnie składali życzenia i przesyłali karty dla Powstańców, były również piękne pocztówki wykonane tradycyjną techniką - specjalne podziękowania dla Mileny Ostasz.