• „ Dla młodego człowieka wybór zawodu ma podwójne znaczenie
          z jednej strony jest on skutkiem decyzji o nauce i kształceniu
          w celu osiągnięcia określonej kwalifikacji, a równocześnie
          jest decyzją o osiągnięciu określonej pozycji społecznej i socjalnej (....).”

DORADCA ZAWODOWY W  ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W TRAWNIKACH

mgr Anna Łukaszuk

Informacja dla Uczniów i Rodziców dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

Uczniowie klas VIII w ramach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych mają do dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
          W jednej bazie tego systemu znajdują się   szkoły ponadpodstawowe z  województwa lubelskiego.

Uczniowie muszą samodzielnie założyć sobie konto  w systemie.
          Link do strony:

Wchodząc na wyżej podaną stronę w "Pliki do pobrania" znajdziecie  Państwo  "Podręcznik dla kandydata samodzielnie zakładającego konto w systemie", w którym szczegółowo zostało opisane jak postępować krok po kroku podczas logowania i wypełniania wniosku.

Bardzo ważne jest, aby wszystkie czynności dotyczące rekrutacji dokonywać w terminie.

Terminy_rekrutacji_do_szkol_na_rok_szkolny_2021-2022-1.pdf

Informacja_dla_rodzicow_i_uczniow_dotyczaca_rekrutacji_do_szkol_ponadpodstawowych.pdf

ZAPOZNAJ SIĘ !

zadaniaicele.pdf

informator_o_zawodach.pdf

rozporzadzenie_MEN.pdf

zarzadzenie.pdf

zarzadzenie26.pdf

zal._do_rozporzadzenie.pdf

otksprawozdanie.pdf

NOWE ZAŁĄCZNIKI

prezentacja_rekrutacja_2(1).pdf

prezentacja_rekrutacja_ponadpod_ponadgi_2018_CKE_CALOSC_wysoka_jakosc(1).pdf

ULOTKA_REKRUTACJA_ok(1).pdf

zestawienia_powiatowe.pdf

zestawienia_powiatowe-1.pdf

schemat_szkolnictwa_od_wrzesnia_2019_r..doc

strony_warte_obejrzenia.doc

Działania podjęte w roku szkolnym 2018/2019 w ramach doradztwa zawodowego:

- Zorganizowanie Szkolnego Tygodnia Kariery. W ramach tego tygodnia uczniowie klas III gimnazjum wspólnie ze szkolnym doradcą zawodowym zorganizowali debatę oksfordzką na temat: „Liceum Ogólnokształcące czy szkoły zawodowe szansą dla młodego człowieka?”

W debacie wzięły udział: marszałek – Roksana Wrona, sekretarz – Kornelia Pieta, strony broniące swoich tez to: Wiktoria Krysa, Joanna Stręk, Paula Dworak, Natalia Czerniak, Paulina Wójcik, Ewelina Burzak.

W debacie jako widownia uczestniczyli przedstawiciele klas VIII i III odziały gimnazjalne.

- Zorganizowane  spotkania z panią dietetyk Jolantą Gierszon , uczniowie zainteresowani tym zawodem poznali specyfikę pracy dietetyka, drogi kształcenia jak również dowiedzieli się jak ważny jest sposób odżywiania na zdrowie człowieka.

- Spotkania z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, Zespołu  Szkół Energetycznych w Lublinie,  Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie, Zespołu  Szkół w Milejowie,  Zespołu Szkół nr 1 w Świdniku.

- Zajęcia z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Świdniku panią Joanną Pawlak dla klas VIII i III oddziały gimnazjalne dotyczące wyboru szkoły, zawodu oraz rekrutacji.

- Spotkanie rodziców uczniów klas VIII i III oddziały gimnazjalne z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Świdniku  panią Joanną Pawlak.

- wyjazd klas VIII i III oddziały gimnazjalne na Targi Edukacyjne do Lublina.

- wyjazd zainteresowanych uczniów klas VIII i III oddziały gimnazjalne do Zespołu Szkół w Piaskach w celu poznania oferty edukacyjnej szkoły.

Rok szkolny 2017/18

Natalia Psujek zajęła II miejsce w II edycji Wojewódzkiego Konkursu o zawodach „Zawód moich marzeń” w kategorii plakat/zdjęcie organizowanego przez Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego w Lublinie